top of page
  • Zdjęcie autoraMarek Magiera

Wygrali wszyscy...

2018-04-30Myślę, że mało kto się spodziewał, że zespoły rywalizujące w półfinałach PlusLigi zrobią aż takie show. To była siatkówka przez duże "S" i szkoda wielka, że ktoś musiał tę rywalizację przegrać. Przegrać sportowo, na boisku, bo siatkówka to sport w którym nie ma kompromisów, ktoś wygrywa, ktoś przegrywa, ale w tym sezonie z finałowej czwórki wygrali... wszyscy. Olsztyn i Gdańsk też, bo mimo porażek na boisku na pewno są wygranymi tego sezonu.

Komentowałem w Polsacie Sport pierwszy mecz pomiędzy AZS-em Olsztyn i ZAKSĄ Kędzierzyn Koźle. Zwroty akcji, nieprawdopodobne wymiany, emocje, komplet widzów. Sztos! Proszę mi uwierzyć, ale kiedy wróciłem do domu, cztery godziny po końcowym gwizdku, w uszach miałem jeszcze ten nieprawdopodobny tumult, który od pierwszej do ostatniej piłki meczu towarzyszył siatkarzom w hali Urania. Coś pięknego!

W sobotę z kolei miałem przyjemność być gospodarzem studia do meczów rewanżowych w Bełchatowie i Kędzierzynie Koźlu. Zaczęliśmy naszą pracę o 17.00, skończyliśmy parę minut przed północą. Zleciał ten czas nieprawdopodobnie szybko mimo faktu, że w sumie obejrzeliśmy aż 10 setów.

To były niesamowite półfinały. Zaryzykuję tezę, że najlepsze w całej historii naszej zawodowej PlusLigi. Mam nadzieję, że bezpośrednie mecze o medale będą równie ekscytujące i piękne, przede wszystkim pod względem sportowym, bo emocje emocjami, oprawy oprawami, ale sportowo wygląda to naprawdę dobrze. Jest gra, jest jakość i jest to niezdefiniowane coś, co powoduje, że na całą rywalizację patrzy się z dużą sympatią i życzliwością. I o to w tej zabawie chodzi.

A najbliższe zabawy już w środę. Jeśli chodzi o finał, to myślę, że Skra poczuła krew. ZAKSA nie odpuści, było nie było chodzi tu o to słynne serce mistrza. To może być prawdziwy big show! AZS Olsztyn i Trefl z pewnością zrobią wszystko, żeby zakończyć sezon z medalem. A ten brąz w ich przypadku rzeczywiście może smakować jak złoto. I to może być big show II.

Dobrze, nic więcej nie napiszę, żeby nie zapeszyć. Chwilo trwaj! PlusLigo! Taką właśnie cię kochamy i takiej cię chcemy!


Marek Magiera

Comments


bottom of page