top of page
  • Zdjęcie autoraMarek Magiera

Wielki Kamil

2022-02-14

Nie mam czasu na zbyt dokładne śledzenie Zimowych Igrzysk Olimpijskich, ale w sobotę przed wyjazdem na Torwar zerknąłem na konkurs skoczków na dużej skoczni. Wywiadu z Kamilem Stochem nie widziałem. Można go bez problemu odnaleźć w sieci, co zresztą zrobiłem, ale nie włączyłem.

W życiu – w sporcie też – zdarzają się rzeczy dla których trudno znaleźć wytłumaczenie. Każdy z nas jest inny, każdy z nas ma inny margines artykułowania i wyrażania emocji, czy reagowania na emocje, szczególnie jeśli coś odbywa się w warunkach mocno stresowych. Człowiek nie jest maszyną, czasami coś w nim pęka, z reguły w najmniej oczekiwanym momencie.

Nie wiem jak wy patrzycie na czwarte miejsce Stocha w konkursie. Celowo nie używam słowa „oceniacie”, bo co tu oceniać? Facet zrobił absolutnie wszystko, żeby wskoczyć na podium i zdobyć medal, ale okazało się to za mało, bo trzej inni konkurenci też zrobili wszystko, żeby na tym podium być…

Kamil Stoch jest jednym z najwybitniejszych polskich sportowców w historii. Kropka. Kamil Stoch jest jednym z dwóch najlepszych polskich skoczków w historii. Kropka. Kamil Stoch jest jednym z najlepszych skoczków na świecie w historii. Kropka. I miejsce wywalczone na igrzyskach w Pekinie nie ma tutaj żadnego znaczenie. Kamil wielki był, wielki jest i wielki pozostanie. Na wieki!

Marek Magiera

Commentaires


bottom of page