top of page
  • Zdjęcie autoraMarek Magiera

Spodkowy fenomen...

2022-08-29
Bułgaria 3:0. Meksyk 3:0. Na razie wszystko przebiega zgodnie z planem. „Planowo” też wypada cała otoczka siatkarskiego mundialu w Katowicach. Atmosfera na trybunach jest nieziemska. W cotygodniowym felietonie na stronie polsatsport.pl napisałem kilka słów na temat kibiców, zacytuję:

„Publiczność siatkarska w Polsce to jest jakiś niezdefiniowany fenomen i to w skali światowej. Patrząc na zachowania fanów podczas spotkań w przekazie telewizyjnym można odnieść wrażenie, że ludzie żyjący w naszym kraju nie mają żadnych problemów. Wszyscy uśmiechnięci, zadowoleni. Pełna kultura i życzliwość. Nie tylko dla swoich, ale także i przeciwników. A może właśnie wzięcie udziału w takim widowisku, to odskocznia od codziennych problemów i swego rodzaju "terapia" związana z drożyzną, rosnącymi ratami kredytów i innymi zmartwieniami? Nie wiem. Na pewno byłby to ciekawy temat na jakąś pracę magisterską dla studentów socjologii.”

Przed nami mecz z USA, ważny oczywiście, ale prawdziwe granie zacznie się w niedzielę w Gliwicach. Tam najpierw mecz 1/8 finału, później – mam nadzieję – 1/4 finału. I fajnie byłoby do Spodka wrócić, najpierw na półfinał, a później… wiadomo. Dla siebie, dla marzeń, ale przede wszystkim dla tych niesamowitych kibiców.

Marek Magiera

Comments


bottom of page