top of page
  • Zdjęcie autoraMarek Magiera

Podsumowanko

2018-05-07
Zakończył się kolejny sezon w PlusLidze, no to czas najwyższy, aby go fachowo podsumować. Proszę bardzo.

Najlepszą drużyną sezonu była PGE Skra Bełchatów. Uzasadnienie jest banalnie proste. Jak się wygrywa ligę, to jest się najlepszym i już. Największymi wygranymi rozgrywek byli natomiast siatkarze Trefla Gdańsk i Indykpolu AZS Olsztyn. Komentowałem ich mecze o brąz w Polsacie Sport i napiszę tu dokładnie to samo, co powiedziałem w transmisji. Szkoda, że jedna z tych drużyn zakończyła sezon bez medalu, bo obie na niego zasłużyły, a ten brąz wywalczony przez Trefla smakuje im pewnie jak złoto.

Jurek Mielewski na Twitterze zaproponował zabawę, aby wybrać szóstkę, czy też drużynę sezonu. Fajna sprawa, której jednak radzę nie traktować śmiertelnie poważnie bo to tylko... zabawa.

Moja propozycja wygląda tak:

Rozegranie Dejan Vincić, środek Srečko Lisinac i Piotr Nowakowski, atak Mariusz Wlazły, przyjęcie Sam Deroo i Artur Szalpuk, libero Paweł Zatorski. Rezerwa: Paweł Woicki, Jakub Kochanowski, Andrzej Wrona, Damian Schulz, Tomasz Fornal, Milad Ebadipur, Michał Żurek. Trenerem tej drużyny nominuję Andreę Anastasiego, a kierownikiem drużyny ogłaszam siebie samego, a co, he he.

Ogólnie śmiało można powiedzieć, że to był dobry sezon, play offy mimo że krótkie i szybkie były emocjonujące i trzymały w napięciu do samego końca w każdej fazie, najpierw w walce o czwórkę, a później w meczach o medale.

Teraz czas na F4 Champions League, a później już tylko reprezentacja. Już nie mogę się doczekać.

Na koniec tradycyjnie już podziękowania dla wszystkich drużyn, zawodników, trenerów, sztabów, ludzi zaangażowanych w organizację meczów, sędziów, komisarzy oraz przede wszystkim kibiców. Tych w halach jak i tych przed telewizorami oglądających transmisje Polsatu Sport. Podziękowania dla ekipy realizacyjnej Polsatu, która jak co roku odwaliła kawał dobrej roboty! Podziękowania także dla moich kolegów z ekipy komentatorskiej Polsatu Sport i dla wszystkich zaangażowanych w całą produkcję. Było super!


Marek Magiera

Comments


bottom of page