top of page
  • Zdjęcie autoraMarek Magiera

Nowy sezon czas start!

2019-10-21


Skończył się sezon reprezentacyjny, rozpoczyna się sezon ligowy. Liga włoska z naszymi ludźmi wystartowała w miniony weekend, w najbliższy startuje PlusLiga. Uroczyste otwarcie sezonu nastąpi w środę w Gliwicach. W meczu o Superpuchar Polski zmierzą się ZAKSA Kędzierzyn Koźle z „ekipą”z Warszawy. Będziemy tam.


„Ekipa” z Warszawy, bo już nie Onico, to na razie największa niewiadoma. Władze klubu stają na głowie, aby dopiąć budżet i znaleźć nowego sponsora dla drużyny, aby ta mogła normalnie funkcjonować w PlusLidze i reprezentować nasz kraj na międzynarodowej arenie. Nie będę tu wnikał w szczegóły tego wszystkiego, co stało się w ostatnim czasie w Warszawie, bo zainteresowani kibice doskonale to wiedzą, a Krótka Piłka jako taka nie jest najlepszym miejscem, aby zajmować się takimi sprawami. Ot, po prostu. Trzymam kciuki za powodzenie - chciałbym napisać tego „projektu”, ale z kolei po doświadczeniach „projektu” Stocznia z ubiegłego roku, zabrzmiałoby to co najmniej niezręcznie. Myślę zwyczajnie, że dla całego środowiska byłoby wielką stratą, gdyby poważna siatkówka zniknęła z Warszawy i to z kilku powodów, ale o tym może innym razem.


Sam sezon zapowiada się bardzo interesująco. Turnieje towarzyskie - kto śledził choćby te z ubiegłego weekendu, doskonale wie, że narobiły dużego apetytu na emocje. Ja najbardziej jestem ciekawy debiutu w roli trenera mojego przyjaciela Michała Winiarskiego. Jego Trefl na inaugurację zagra z jego Skrą. No lepiej być nie mogło na początek. Mecz ten będziecie mogli obejrzeć w Polsacie Sport w najbliższą niedzielę o godz. 17.30. Ja już nie mogę się doczekać, tym bardziej, że będę miał przyjemność ten mecz skomentować, he he. Razem z Wojciechem Drzyzgą. Zapraszam. Powinno być ciekawie.


Marek Magiera

コメント


コメント機能がオフになっています。
bottom of page