top of page
  • Zdjęcie autoraMarek Magiera

​Najlepszego z Nowym Rokiem

2022-01-03


Były życzenia na święta, było tradycyjne podsumowanie roku, no to czas na życzenia noworoczne, bardzo krótkie aczkolwiek treściwe – zdrowia!


Wiem, że jak ktoś jest młody – choć ciężko jakoś określić sztywnymi ramami granice końca młodości – to jednak trochę inaczej patrzy się na to wszystko co dookoła. Niemniej im człowiek starszy, tym bardziej widać jak ten czas – przepraszam za wyrażenie – zapieprza. Kiedy siadałem do komputera, aby napisać dzisiejszą „Krótką Piłkę” miałem inny pomysł na tekst, ale wyskoczyło mi przypomnienie na Facebooku związane z piłkarskim EURO 2012 rozgrywanym w Polsce i na Ukrainie. Przejrzałem zdjęcia ze Strefy Kibica, którą prowadziliśmy wspólnie z Grześkiem, wróciły piękne wspomnienia, przypomniały mi się niektóre sytuacje i dopiero przyszła refleksja, że te rzeczy działy się… aż dziesięć lat temu! Dziesięć lat! A ja to pamiętam jakby się działo wczoraj. I patrzcie, ile pięknych historii zadziało się przez te dziesięć lat od imprezy, która była tam jakimś przełomem jeżeli chodzi przede wszystkim o infrastrukturę sportową w naszym kraju.No dobra. Teraz to, co zamierzałem napisać w związku z początkiem roku, robię to zresztą już od ponad dziesięciu lat tutaj regularnie. Mianowicie w ramach podsumowania jeszcze starego roku przedstawiam wam moją dziesiątkę najlepszych sportowców 2021 w Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Telewizji Polsat. Uzasadniał swoich typowań i decyzji nie będę, zaznaczę jedynie, że spośród dwudziestu nominowanych do tytułu kandydatów postanowiłem dziesiątkę podzielić na dwie części. Pierwsza – miejsca od 1 do 4 to złoci medaliści olimpijscy, druga to miejsca 5-10 – tutaj decydowała popularność w kraju i na świecie.


Oto moja dziesiątka:


10. Iga Świątek

9. Hubert Hurkacz

8. Bartosz Zmarzlik

7. Kamil Stoch

6. Piotr Żyła

5. Robert Lewandowski

4. Wojciech Nowicki

3. Dawid Tomala

2. Anita Włodarczyk

1. Sztafeta mieszana


Jeżeli natomiast drużyną roku nie zostanie wybrana ZAKSA Kędzierzyn Koźle, to z noworocznym postanowieniem informuję, że strzelę focha i za rok głosował nie będę. Ha ha ha

Najlepszego w Nowym Roku!


Marek Magiera

Comentarios


Los comentarios se han desactivado.
bottom of page