• Marek Magiera

Medalowa perspektywa...

Aktualizacja: 30 wrz 2019

2019-09-30


Tytuł mistrzów Europy wywalczyli Serbowie. Gratulacje! Drugie miejsce zajęli Słoweńcy. I dla nich też gratulacje, bo dokonali rzeczy wielkiej wygrywając w półfinale z naszą reprezentacją. Nie ukrywam, że to im kibicowałem w finale między innymi z tego powodu. Ale cóż, wszystko zawsze rozstrzyga się na boisku, a tutaj Serbia była w niedzielny wieczór zdecydowanie lepsza.

Każdy medal ma swoją wartość. Ten brązowy też, nawet jeśli liczyło się na więcej. Z perspektywy czasu może się on okazać wartością wręcz nieocenioną. O tym jednak przekonamy się w przyszłości i to wcale nie takiej odległej. Za sobotni wieczór brawa dla drużyny, bo pozbierała się po trudnym i smutnym dla nas czwartku. Francuzi po dramatycznym dla siebie piątku i porażce z Serbami nie do końca zdążyli się „zresetować”. 

Patrząc na występy naszych siatkarzy często wracamy do historii, a ta jak wiadomo lubi się powtarzać. Ostatni medal mistrzostw Europy - też brązowy - Polacy wywalczyli w 2011 roku. Po nim przyszły dwa złote medale na... mistrzostwach świata. Chyba nikt nie ma nic przeciwko temu, aby teraz, po brązowym medalu w Paryżu, historia zatoczyła koło i kolejne dwa mundiale znów padły naszym łupem. A jakby jeszcze udało się coś dołożyć na Igrzyskach, to na pewno nikt i nigdy, nie będzie pamiętał o półfinałowym starciu ze Słowenią. 

Na razie biało-czerwona maszyna jedzie dalej. Do Japonii. Na Puchar Świata.


Marek Marek

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Jeszcze będzie normalnie...

2021-01-18 Ta „Krótka Piłka”, którą sobie tutaj czytacie od 10 lat - dziękuję bardzo, bo jest Was naprawdę sporo - zawsze z założenia miała być takim osobistym spojrzeniem na świat i taka wydaje mi si

Prezentacja Sportu 

   Prowadzenie imprez sportowych

Oprawa Art i Animacja Publiczności

  • White Facebook Icon

Impresariat Grzegorz Kułaga

phone: +48 508 38 18 28

ikulaga.com

Nasza strona wykorzystuje pliki coockies, informacje na ten temat znajdziesz w naszej polityce Cookies.

k r e u j e m y   s p o r t o w e   e m o c j e

kulaga-magiera