top of page
  • Zdjęcie autoraMarek Magiera

Legenda...

2021-02-08


Tomasz Wójtowicz został w sobotę odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Uroczystość odbyła się w jego domu w Lublinie. Miałem wielki honor i zaszczyt w niej uczestniczyć. Gratulacje Tomek. Odznaczenie wręczył prezydencki minister Andrzej Dera.


Z całej złotej ekipy 1974 właśnie z Tomaszem znam się najlepiej. Najdłużej na pewno nie, bo wcześniej poznałem Stanisława Gościniaka, Ryszarda Boska i Wiesława Czaję, ale to nie o to chodzi. W tym miejscu nie będę ukrywał, że bardzo lubię z Tomkiem komentować mecze i w żaden sposób nie zgadzam się z opinią części kibiców, która uważa, że Tomek za mało mówi podczas transmisji. Tu nie chodzi o to, żeby mówić dużo. Posłuchajcie tego co mówi i jak mówi, doceńcie to, że zawsze robi to bez złośliwości, uszczypliwości i zwykłego zalewającego nasz świat hejtu. Do tego w niebagatelny sposób potrafi spojrzeć na rzeczywistość. Kiedyś rozmawialiśmy na antenie o jakimś zawodniku, ja przygotowałem cały wywód na temat możliwości tego zawodnika i jego ówczesnej dyspozycji, do tego jeszcze oczekiwań środowiska i tak po trzech minutach monologu pytam Tomka, dlaczego on - ten zawodnik - nie gra w podstawowym składzie? Co usłyszałem w odpowiedzi? Że jakby był w formie, to by grał!

Tomasz na razie ma przerwę od komentowania, bo rozgrywa najważniejszy mecz w życiu, z piekielnie trudnym i silnym przeciwnikiem. Ale Tomek, zwany przez nas w Polsacie Sport Legendą, też jest silny. I ambitny! Trzymajmy za niego kciuki, bo ta choroba nie ma w sobie litości.

Na koniec jeszcze jedna historia, którą Tomek zna i z której śmieje się do łez, kiedy ją sobie przypominamy. Nie pamiętam już, kto w naszej redakcji wymyślił mu ksywę "Legenda", ale przyjęła się ona bardzo dobrze. Któregoś dnia mój syn, który miał wtedy ze trzy lata przybiegł do mnie do pokoju i krzyknął - tata, tata, chodź szybko, w telewizji mówią o twoim koledze. Ha, okazało się, że w jakichś wiadomościach był prezentowany materiał o samochodach marki Trabant. Młody usłyszał, że to enerdowska... legenda techniki i tak skojarzył fakty.

Zdrowia Legendo!

Marek Magiera

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page