top of page
  • Zdjęcie autoraMarek Magiera

Kosmiczny mecz w kosmicznym miejscu

2023-03-13


Jakiś czas temu skontaktował się ze mną Bartek Demczuk z Kabaretu Młodych Panów i zapytał, czy chciałbym poprowadzić Legendarny Kosmiczny Mecz z Aniołami, charytatywną imprezę z udziałem sportowców, artystów, ludzi świata kultury i telewizji.

Akurat nadarzyła się okazja, że nie miałem obowiązkowych zajęć u siebie w pracy, to z zaproszenia skorzystałem. I po tym wszystkim, co wydarzyło się w sobotę w katowickim Spodku mam nadzieję, że nie był to… mój ostatni raz.

Zabawa była przednia. Najpierw rozegrany został mecz siatkówki, później koszykówki. W pierwszym brylowali doskonale nam wszystkim znani Ola Jagieło, Magda Śliwa, Łukasz Kadziewicz, Piotr Gruszka, Marcin Prus, Krzysztof Ignaczak i Jakub Bednaruk. W drugim spotkaniu Maciej Zieliński i Cezary Trybański. Publiczność bawiła się znakomicie.

Spodek. To miejsce jest wyjątkowe i nie ma tutaj znaczenia, czy impreza jest towarzyska, charytatywna, czy mistrzowska. Nie wiem dlaczego tak jest, ale jestem absolutnie przekonany, że nie ma takiego drugiego miejsca w Polsce.

Poza tym wróciły piękne siatkarskie wspomnienia, i to wcale nie te z ostatnich lat, tylko z 1998 roku i pierwszej edycji Ligi Światowej. Marcin Prus i pełniący obowiązki trenera na LKM Sebastian Świderski grali wtedy przeciwko Brazylijczykom. Swoje w Spodku przeżyli też pozostali z trenerem Waldemarem Wspaniałym, który prowadził drugą z drużyn. Abstrahując od wszystkiego warto było przyjechać do Katowic choćby z tego powodu, gdzie bez żadnej spinki i niepotrzebnego pośpiechu można było spokojnie porozmawiać i powspominać stare piękne czasy.


Marek Magierabottom of page