top of page
  • Zdjęcie autoraMarek Magiera

Idzie zima. A jak zima, to... skoki

2023-11-13
Wczoraj zupełnie przypadkowo natrafiłem na reportaż ze zgrupowania naszej kadry skoczków narciarskich przed startem nowego sezonu. W Krótkiej Piłce piszę głównie o siatkówce, czasami o innych sprawach, ale z oczywistych powodów te skoki też są nam z Grześkiem tutaj bliskie.


I nie wiem z czego to wynika, ale gdyby nie ten reportaż, to wcale bym nie zauważył, że już połowa listopada, a sezon jeszcze się nie zaczął. Z reguły startował w połowie października, ostatnio w Wiśle. Teraz inaugurację wyznaczono na 24 listopada w fińskiej Ruce. Tutaj dobra wiadomość jest taka, że śniegu nie powinno zabraknąć z czym ostatnio w Europie, nawet w znanych kurortach był problem, nawet w grudniu, czy w styczniu.

Nie jestem żadną wyrocznią, nawet nie chciałbym nią być, ale ciekawy jestem, czy nie odnosicie wrażenia, że te skoki trochę w Polsce straciły na popularności, trochę się przejadły, a jeśli tak się stało, to z czego to wynika? Nie będę tego zjawiska porównywał do siatkówki, bo miałoby to w sumie taki sam sens jak porównywanie siatkówki do futbolu w skali światowej.

Do inauguracji nowego sezonu jeszcze trochę czasu jest. Kamilowi, Dawidowi, Piotrkowi i całej reszcie życzę dalekich lotów. A za Maćka Kota tradycyjnie trzymam kciuki najmocniej, niezależne od tego gdzie i jak będzie skakał, czy w Pucharze Świata czy w Pucharze Kontynentalnym.

Marek Magiera

Comentários


bottom of page