top of page
  • Zdjęcie autoraMarek Magiera

Historyczne Zawiercie

2019-04-08


Zespół Aluronu Virtu Warty Zawiercie zameldował się w czwórce finalistów rozgrywek PlusLigi. Wielkie brawa i gratulacje, bo to historyczna chwila dla tego klubu, mającego pomysł prezesa, dobrego trenera i całego sztabu oraz ambitnych zawodników. I oczywiście świetnych kibiców, ludzi pomysłowych, ludzi z wielką pasją i oddanym sprawie. Brawo, brawo, brawo!


Patrząc na parę Aluron - Cerrad Czarni, oczywiście szkoda ekipy z Radomia, bo w tym sezonie też zrobiła bardzo dużo, ale siatkówka to taki sport, że nie ma kompromisów, ktoś musi wygrać, ktoś musi przegrać. Takie życie. Za całokształt jednak wielkie brawa także dla Czarnych.

Ciekawy jestem półfinałów, szczególnie jeśli spojrzy się na nie przez pryzmat... Ligi Siatkówki Kobiet. Dla pierwszego i drugiego zespołu po fazie zasadniczej, przerwa w rozgrywkach i oczekiwanie na rywali w półfinale miała być handicapem, ale czy była, albo czy jest?


Chemik Police poległ u siebie w starciu z Grotem Budowlanymi Łódź 0:3, a Developres SkyRess Rzeszów przegrał w swojej hali z ŁKS-em Commerscon Łódź 2:3. Łódzkie drużyny rewanżowe mecze grają teraz u siebie i są o krok od awansu do finału rozgrywek. Ciekawe jak to będzie u panów? Starcia Zaksy z Aluronem i Onico z Jastrzębskim Węglem zapowiadają się przednio.

W poważną siatkówkę gra jeszcze w tym sezonie PGE Skra Bełchatów w Lidze Mistrzów. Wciąż aktualni mistrzowie Polski są wciąż w grze, mimo bolesnej porażki u siebie w pierwszym meczu z Lube Cucine Civitanovą. Patrząc chłodnym okiem na to wszystko co działo się w Atlas Arenie w ubiegłym tygodniu, perspektywa rewanżu we Włoszech w środę nie wygląda dobrze. Myślę, że gdyby przeprowadzono sondę z pytaniem o szanse na awans Skry do finału, to jej wynik wyglądałby mniej więcej tak - Skra jeden procent, Lube dziewięćdziesiąt dziewięć.

No ale to sport. Siatkówka. Zobaczymy jak będzie.


Dobrego tygodnia dla wszystkich.


Marek Magiera

bottom of page