top of page
  • Zdjęcie autoraMarek Magiera

Fotka od "Rafiego"


O czym tu dzisiaj napisać? O piłkarskim Mundialu? O tym, że wygrali Niemcy? A może o ostatecznych powołaniach Antigi na zgrupowania przed siatkarskim Mundialem? Tyle tylko, że co tu napisać? Ani wygrana Niemców na mistrzostwach w Brazylii nie jest jakąś tam niespodzianką, ani też wybory Antigi nie budzą większych emocji.

Pewnie, że jeszcze trzy miesiące temu, jeśli ktoś powiedziałby, że w kadrze przygotowującej się do mistrzostw będą Mika i Buszek, a zabraknie w niej Ruciaka, to pewnie zostałby uznany za kogoś niespełna rozumu. Ale teraz, po tym co zobaczyliśmy w Lidze Światowej trudno ten wybór podważać. Osobiście żałuję, że Antiga z Blainem tak szybko zrezygnowali z Bartmana, w ogóle nie dając mu szansy. W ostatnim czasie słyszałem wiele opinii na temat „Zibiego” – wybaczcie, nie przytoczę ich tutaj, zostawiam je dla siebie – ale wydaje mi się, że akurat w siatkówkę, to on grać potrafi, do tego bardzo dobrze, a o to chyba głównie w reprezentacji Polski chodzi. Żebyśmy się zrozumieli. Nie mam żadnych pretensji do Antigi, że z Bartmana zrezygnował, bo to jego prawo, nie mam też pretensji, że go nie powołał do kadry – ot, po prostu dziwię się, że tego nie zrobił, czytaj – nie sprawdził.

Przed nami Final Six Ligi Światowej. Stawiam na Rosjan. Chciałbym, żeby w finale zagrali z… Iranem.

Na koniec mam do Was prośbę, którą zainspirował mnie mój kolega, siatkarski arbiter Rafał Pośpiech, z którym znam się dobrych kilkanaście, nawet dziesiąt lat, jeszcze z naszych wspólnych częstochowskich czasów. Pod koniec ubiegłego tygodnia podesłał mi fotkę, którą zrobił dziesięć lat temu podczas plażówki w Starych Jabłonkach. Fajna sprawa. Człowiek… 15 kg młodszy, jeszcze bez siwego włosa na głowie (ha ha ha). Super. Od razu, kiedy zobaczyłem to zdjęcie przypomniało mi się parę fajnych historii, które z pewnością kiedyś Wam tutaj przytoczę. Teraz wspomniana prośba. Gdyby ktoś z Was miał podobne fotki, to serdecznie proszę o ich podesłanie na adres marek@kulaga-magiera.pl. Mam pomysł, którym niebawem się z Wami podzielę.

Dzisiaj pozdrawiam i załączam fotkę przysłaną przez "Rafiego".Marek Magiera

Σχόλια


bottom of page