top of page
  • Zdjęcie autoraMarek Magiera

Czas na Superpuchary…

2023-10-23W weekend wystartowała PlusLiga – jak pieszczotliwie nazwał ją jeden z internautów na cześć sukcesów zawodników, którzy w niej grają, a są przy tym reprezentantami Polski – „Liga Zwycięzców Wszystkiego”. Od początku rozgrywki pędzić będą jak szalone. W piątek rozegrane zostały pierwsze mecze pierwszej serii spotkań, dziś dokończenie kolejki, a już jutro rozpoczyna się druga seria.

Ale i tak wszyscy twierdzą, że zabawa na całego rozpoczyna się po meczach o Superpuchar Polski. Panowie zagrają o to trofeum w katowickim Spodku – 3 listopada. Jastrzębski Węgiel – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle. Zapraszać chyba na trybuny nikogo nie trzeba, nie wiem zresztą, czy jest sens, bo z tego co wiem bilety na to wydarzenie rozeszły się w mgnieniu oka. Dla wszystkich dla których zabrakło biletów pozostaje transmisja telewizyjna, więc serdecznie zapraszam do Polsatu Sport, który z tego co wiem, a chyba wiem – ha ha – nie ograniczy się tylko do pokazania.

Zanim o Superpuchar zagrają siatkarze, najpierw swój mecz o to trofeum rozegrają siatkarki, które w rozgrywkach ligowych mają za sobą już trzy kolejki. W najbliższą środę w Sport Arenie Łódź ŁKS zmierzy się z Chemikiem Police. Pamiętajmy przy tym, że mecz o Superpuchar Polski siatkarek, to mecz poświęcony pamięci legendarnego polskiego trenera Andrzeja Niemczyka. Warto o tym pamiętać także z tego powodu, że mecz odbędzie się praktycznie w przededniu niezwykle ważnego w naszej tradycji Święta Zmarłych.

Marek Magiera

ความคิดเห็น


bottom of page