top of page
  • Zdjęcie autoraMarek Magiera

Big show…

2023-02-20


W sobotę i w niedzielę w Tauron Arenie w Krakowie rozegrany zostanie finałowy turniej o Puchar Polski siatkarzy. W półfinałach zagrają ze sobą Aluron CMC Warta Zawiercie z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle oraz Jastrzębski Węgiel z Asseco Resovią Rzeszów. Zwycięzcy tych meczów spotkają się w niedzielę w wielkim finale.

To może być widowisko, które powinniśmy zapamiętać na długo. Po prostu big show. Gwarantują to uczestnicy, którzy mają jeszcze trochę czasu, aby idealnie wstrzelić się z formą. Hala też powinna zrobić „robotę” jeżeli chodzi o atmosferę. Z Jastrzębia, Rzeszowa, Kędzierzyna koźla i Zawiercia nie jest daleko do Krakowa, więc z pewnością wszystkie drużyny będą mogły liczyć na duże wsparcie swoich fanów. Kibiców nie związanych jakoś mocno emocjonalnie z którymś z klubów też chyba do Tauron Areny, czy na antenę Polsatu Sport jakoś specjalnie zapraszać nie trzeba. Wystarczy sobie wyobrazić afisz, czy plakat zapowiadający wydarzenie, a na nim teksty znane z premier filmowych. Proszę bardzo.

W rolach głównych wystąpią: Benjamin Toniutti, Fabian Drzyzga, Marcin Janusz, Miguel Tavares, Trevor Clevenot, Tomasz Fornal, Klemen Cebulj, Torrey Defalco, Aleksander Śliwka, Bartosz Bednorz, Uros Kovacević, Bartosz Kwolek, Stephen Boyer, Maciej Muzaj, Łukasz Kaczmarek, Dawid Konarski, Jurij Gladyr, Moustapha M’Baye, Jakub Kochanowski, Jan Kozamernik, Norbert Huber, David Smith, Miłosz Zniszczoł, Michał Szalacha, Jakub Popiwczak, Paweł Zatorski, Erik Shoji, Santiago Danani.

Scenariusz: forma sportowa i dyspozycja dnia.

Reżyseria: Marcelo Mendez, Giampaolo Medei, Tuommas Samelvuo, Michał Winiarski.

Miejsce akcji: Tauron Arena Kraków.

Transmisja: Polsat Sport.

Z tegorocznych uczestników finałowego turnieju najwięcej triumfów zanotowała ZAKSA, która dziewięciokrotnie wygrywała Puchar Polski (w tym trzy ostatnie edycje z rzędu). Resovia ma na koncie trzy triumfy, ale ani jednego nie wywalczyła od 2000 roku, czyli od czasu powstania zawodowej ligi. Jeden Puchar Polski ma w kolekcji Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel. Aluron CMC w Krakowie powalczy o pierwszy triumf.

Marek Magiera

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page