top of page
  • Zdjęcie autoraMarek Magiera

Warta na fali w Krakowie...

2024-03-04Nie wiem od czego dzisiaj zacząć, więc może punktowo po prostu, takie małe resume weekendowego siatkarskiego święta w Krakowie, prywatne TOPy i WTOP-y.

Bezapelacyjne TOP:

- pogoda w Krakowie, ha ha,

- poziom sportowy,

- frekwencja i atmosfera na trybunach,

- forma i dyspozycja Aluronu CMC Warty Zawiercie (pierwszy puchar w historii)

- MVP Miłosz Zniszczoł

- Michał Winiarski

Aż się wierzyć nie chce, że Winiar jest pierwszym polskim trenerem od dziesięciu lat, który sięgnął po Puchar Polski. Ostatnim przed nim był Sebastian Świderski, który teraz w roli prezesa PZPS dekorował zwycięzców. Tak, tak. Pewnie nie wszyscy pamiętają, ale Świder był trenerem Zaksy z którą w finale w Zielonej Górze ograł Jastrzębski Węgiel. 

Sam Jastrzębski ma jakiegoś pecha do tych finałów, bo brał w nich udział wielokrotnie, ale wygrał tylko raz - w 2010 roku w Bydgoszczy.

Co do WTOP, to była tylko jedna, sam nie wiem kto o tym zadecydował, ale posadzenie w jednym sektorze obok siebie kibiców z Zawiercia i Jastrzębia nie było dobrym pomysłem. Dla kibiców obu drużyn szacun, że absolutnie dali radę w trudnych dla siebie warunkach, ale na przyszłość koniecznie trzeba zadbać o ich komfort prowadzenia dopingu, bo efekt finalny będzie jeszcze lepszy niż ten niedzielny, który i tak był mega potężny.

Marek Magiera

Comments


bottom of page