top of page
  • Zdjęcie autoraMarek Magiera

W Krótkiej Piłce

2022-12-13


W Krótkiej Piłce ostatni raz piszę w tym roku o naszych piłkarzach, albo raczej o futbolowych strukturach i zwyczajach, których nie pojmuję i nie rozumiem.

Sprawa finansowej premii za wyjście z grupy.

Pierwsza informacja padła zaraz po meczu z Francją, że piłkarze i sztab nie mogą dojść do porozumienia w sprawie podziału 30 milionów, które premier polskiego rządu na spotkaniu przed wylotem do Kataru obiecał drużynie za wyjście z grupy.

W Polsce zrobiła się medialna afera.


Rzecznik rządu na konferencji prasowej mówi, że to nie jest premia dla piłkarzy, tylko dla związku i ma być przeznaczona na szeroko pojęty rozwój piłkarstwa dziecięcego i młodzieżowego.


Po powrocie do kraju w radiowym wywiadzie trener Michniewicz mówi, że on nie słyszał konkretnej kwoty z ust premiera.

W swoim wywiadzie Robert Lewandowski mówi o jakiejś „wirtualnej” premii…

Już nawet nie będę tego komentował, bo szkoda czasu. I szkoda, że wszyscy kłamią. Na potęgę. No bo jak tej premii nie było, to co wy tam w tym Katarze dzieliliście?


W piątek dobił mnie Matt Cash, który w wywiadzie pochwalił się, że szczęśliwie dowiózł do domu koszulki Messiego i M’Bappe, które trzymał w Katarze w hotelowym sejfie, żeby mu ich nikt nie zajumał…

Gratuluję trofeów Matti!

Polscy siatkarze za wicemistrzostwo świata zostali nagrodzeni przez FIVB kwotą 125 tysięcy dolarów. Na całą drużynę i sztab.

Dobrego tygodnia dla wszystkich.


Marek Magiera


Comments


bottom of page