top of page
  • Zdjęcie autoraMarek Magiera

Wśród najlepszych...

2017-12-11


W tym tygodniu w naszym kraju rozegrane zostaną Klubowe Mistrzostwa Świata siatkarzy. Osiem drużyn, w tym dwie nasze - ZAKSA Kędzierzyn Koźle i PGE Skra Bełchatów - powalczą o tytuł najlepszej drużyny świata. Jakie mamy szanse? Moim skromnym zdaniem... niewielkie.


Uważam, że wyjście z grupy dla jednych i drugich będzie sporym osiągnięciem. Teoretycznie łatwiej, przynajmniej tak to wygląda na papierze, ma Skra, ale to tylko teoria. Ubiegłotygodniowy mecz z Francuzami w Lidze Mistrzów pokazał dobitnie, że jak rywal nie popełnia błędów i jeszcze dorzuci od siebie coś ekstra, to jest w stanie sprawić niespodziankę. A umówmy się, w Łodzi zagrają chyba trochę lepsze drużyny od tej francuskiej.

Nie zamierzam ukrywać, że na Klubowe Mistrzostwa Świata na pewno nie będę patrzył przez pryzmat samych wyników. Bardziej interesuje mnie sposób prowadzenia drużyn, reakcji sztabów na boiskowe wydarzenia, a także jakieś elementy zaskoczenia przeciwnika, co na tym najwyższym poziomie jest zdecydowanie najtrudniejsze. 

No nic. Czeka nas dużo dobrej siatkarskiej zabawy, bo wszyscy zagrają w najsilniejszych składach, a to jest gwarancją znakomitego poziomu sportowego. Już dziś podejmę ryzyko, że może być on nawet lepszy od tego, który oglądamy na imprezach z udziałem poszczególnych reprezentacji. I oby tak było.

Na koniec słowo o jubileuszu 25-lecia istnienia Telewizji Polsat. Już 13 lat mam przyjemność być członkiem tej wielkiej i wspaniałej rodziny. Dziękuję za te wszystkie lata i mam nadzieję na jeszcze kilka wspólnych okrągłych jubileuszy! Kto ma dziś wieczorem czas niech włączy telewizor o 20.00. Wielka Jubileuszowa Gala Polsatu będzie miała kilka niespodzianek. Będzie też sport. Jak zawsze w Polsacie - w najlepszym wydaniu!


Marek Magiera


Comments


bottom of page