top of page
  • Zdjęcie autoraMarek Magiera

Tylko ZAKSA dała radę...

2021-03-08


ZAKSA poszła na maksa i wyeliminowała wielkie Lube Civitanovą tym samym awansując do półfinału Ligi Mistrzów. Łatwo nie było mimo wygrania pierwszego meczu. Wszystko rozstrzygnął złoty set. Sam mecz stał na znakomitym poziomie, nie wiem zresztą, czy nie było to w ogóle najlepsze spotkanie polskiej drużyny w pucharach jakie widziałem w życiu na własne oczy.


Z rozgrywkami niestety pożegnała się PGE Skra, która w dwumeczu okazała się słabsza od Zenitu Kazań. Teraz z Zenitem zmierzy się ZAKSA. W tym miejscu jednak słówko czegoś naprawdę optymistycznego. Mecz PGE Skry w Kazaniu z Zenitem nie wyglądał jakoś wybitnie imponująco, ale oprawa i trybuny już tak. Zgodnie z przepisami obowiązującymi w Rosji widownia może być wypełniona w pięćdziesięciu procentach i tylu właśnie widzów pojawiło się na meczu Zenitu ze Skrą. Widać zatem światełko w tunelu jeżeli chodzi o powrót widzów na trybuny.

Z rozgrywkami w Lidze Mistrzyń pożegnały się siatkarki Chemika Police. Policzanki odpadły w starciu z VakifBankiem Stambuł i OK, bo to sport i wszystko jest możliwe, ale różnica poziomów między drużynami zastanawiająco była bardzo duża, oczywiście na korzyść Turczynek. Może byłoby inaczej, gdyby nie koronawirus, te wszystkie kontuzje i kwarantanny... może. Tego się jednak już nie dowiemy.


Dzisiaj mamy małą rocznicę w której historia zatoczyła koło. Ostatnim meczem przy otwartych trybunach było starcie siatkarek Chemika Police z Developresem Rzeszów w finale Pucharu Polski w Nysie. Wygrały policzanki 3:2.

Był 8 marca 2020 roku.


Dziś też jest 8 marca i też Developres zagra z Chemikiem tyle tylko, że w lidze.

Niestety wciąż przy zamkniętych trybunach.


Marek Magiera

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page