top of page
  • Zdjęcie autoraMarek Magiera

Trudny tydzień

2015-03-02


Chciałem dzisiaj słowo napisać o zmarłym w ubiegły piątek Panu Bohdanie Tomaszewskim, ale znakomicie zrobił to mój szef w Polsacie Sport – Marian Kmita. Polecam felieton zamieszczony na stronie polsatsport.pl. Warto przeczytać. Nic dodać, nic ująć.

Kiedyś, dobrych kilkanaście lat temu, w domu mojej babci znalazłem na półce książkę autorstwa Pana Bohdana „Milczące stadiony”. Przeczytałem całą, dosłownie w dwa dni. Nawet przez myśl mi wtedy nie przeszło, że kiedyś będę miał przyjemność osobiście poznać autora. Więcej, że czekając na mecz, który będę za chwilę komentował, zamienię kilka zdań z szykującym się do swojej transmisji Panem Bohdanem. I za to bardzo dziękuję…


 

W PlusLidze trwają play offy, dziewczyny skończyły fazę zasadniczą. Ten tydzień, to tydzień pucharów. Czekam na dobre wieści z Nowosybirska i Perugi, po cichu liczę na to, że ZAKSA, która odpadła z walki o medale w lidze postawi sobie za punkt honoru… wygranie rozgrywek o Puchar Konfederacji. Chciałbym, żeby kędzierzynianie tak do tego podeszli. Pamiętajmy też o dziewczynach z Sopotu, które też walczą w Pucharze CEV i które też mają szansę na grę w finale tych rozgrywek. 

A propos dziewczyn. Nowy Prezes PZPS Paweł Papke wspólnie ze swoimi współpracownikami rozpoczął procedurę wyboru trenera reprezentacji Polski kobiet. Wiceszef naszej federacji Witold Roman podczas piątkowej konferencji poświęconej podpisaniu umowy partnerskiej pomiędzy PZPS-em, a Telewizją Polsat powiedział, że będzie to ktoś z „najwyższej półki”. Żadne nazwisko jednak nie padło, ja nieśmiało zaproponuje swoje – a może tak Magdalena Śliwa?

Ostatnia rzecz dzisiaj, bo już kilka osób pytało mnie skąd pomysł na Raula Lozano w żeńskiej siatkówce. Odpowiadam. Z początku września, z Wrocławia. Podczas jednej z kolacji ktoś zapytał Raula, czy podjąłby się pracy z reprezentacją kobiet. Raul powiedział, że tak – pod warunkiem, że chodzi o reprezentację Polski.


Marek Magiera


Comments


bottom of page