top of page
  • Zdjęcie autoraMarek Magiera

Szczęściarze

2014-06-16


Już kiedyś pisałem, że kocham ten szmer, kiedy kibice wchodzą do hali i zajmują miejsca na widowni, kocham tę atmosferę wyczekiwania i oczekiwania na początek meczu, kocham te uśmiechnięte twarze i ten cały biało-czerwony wulkan. Kocham ten moment, kiedy kibice śpiewają Mazurka Dąbrowskiego!

Wszyscy jesteśmy szczęściarzami, że zakochaliśmy się w sporcie, w siatkówce, że możemy co roku uczestniczyć w wielkim święcie jakim są mecze reprezentacji. To co się działo w piątek w "Spodku" znów było wyjątkowe, powiedziałbym magiczne. W niedzielę w Łodzi też był power. A najfajniejsze w tym wszystkim jest to, że na boisku była drużyna, która mimo różnych momentów robiła wszystko, aby tym wszystkim ludziom zgromadzonym na trybunach dać jak najwięcej radości, czyli mówiąc wprost - wygrać!

Ostatnio, kiedy prowadziłem na antenie Polsatu Sport Magazyn Siatkarski "Polska 2014" uświadomiłem sobie, że to już mój trzynasty rok pracy z mikrofonem w ręku podczas spotkań reprezentacji. We wspomnianym programie wróciliśmy pamięcią z trenerem Waldemarem Wspaniałym do meczów jego drużyny z Brazylią w 2002 roku, do meczów z Argentyną w Łodzi przy Skorupki...

Teraz w Łodzi mamy Atlas Arenę - tak się złożyło, że z Grześkiem Kułagą "otwieraliśmy" tę halę podczas meczów Ligi Światowej z Brazylią w 2009 roku. Później mieliśmy przyjemność "otworzyć" Ergo Arenę w Gdańsku podczas towarzyskiego meczu, też z Brazylią. W najbliższy piątek "otworzymy" przepiękną, nowiuteńką halę w Krakowie, gdzie zagramy - ale niespodzianka - oczywiście z Brazylią.

Już nie mogę się doczekać pierwszego meczu siatkarzy na Narodowym.

A propos Mistrzostw Świata, bo nie chciałbym, aby ten temat uciekł, a osobiście mam nadzieję, że będzie stanowił chociaż minimalną, dodatkową motywację dla naszych siatkarzy. Otóż mój kolega z Polsatu Sport, Jurek Mielewski złożył ostatnio deklarację na twitterze (kto ma ochotę mnie tam poobserwować, to zapraszam, @MagieraMarek), że jeżeli nasza narodowa drużyna wywalczy na Mundialu jakikolwiek medal, to On, zaśpiewa w studio kończącym mistrzostwa znany pewnie wszystkim hit z gatunku disco-polo pod tytułem "Jesteś szalona".

Trzymam kciuki Jurek, żebyś mógł to zrobić!

Marek Magiera

コメント


bottom of page