top of page
  • Zdjęcie autoraMarek Magiera

Szło przywyknąć...

2023-09-11Zastanawiałem się, czy nie napisać czegoś o naszej piłkarskiej reprezentacji Polski, ale za bardzo chyba nie ma o czym. Pastwić się nad piłkarzami nie zamierzam, pamiętam natomiast jak jako mały chłopak siedziałem przed telewizorem i nie mogłem się nadziwić, że Polska remisuje z Albanią 2:2. Scena z fragmentem tego meczu znalazła się w kultowym filmie "Piłkarski poker". Nie wiem, czy po porażce z Albanią powstanie jakiś nowy film o tematyce piłkarskiej, ale wiem, że wynik niedzielnego meczu nie za bardzo zdziwił mojego syna. Nie ma wprawdzie 11 lat jak ja wtedy, tylko 20, ale jak powiedział wzorem zaczerpniętym z innej komedii: szło przywyknąć przecież.


No to słowo o siatkówce, bo to na tej stronie cieszy się największym powodzeniem. Na ME w Bułgarii i we Włoszech faworyci nie zawodzą, choć nie obyło się małej niespodzianki. W takich kategoriach można rozpatrywać awans do finałowej ósemki Rumunii, która po tie-breaku pokonała Chorwację. Z przygodami do ósemki awansowali Słoweńcy i Holendrzy, ale swoje zrobili, podobnie jak Polacy, choć nie tak łatwo jak można się było spodziewać oraz, Serbowie, Włosi, Francuzi i Ukraińcy.

Podczas mistrzostw Europy siatkarek skład finałowej czwórki w Brukseli był identyczny jak dwa lata temu w Belgradzie. U panów w Rzymie nie powtórzy się skład czwórki z Katowic, bo w ćwierćfinale spotkają się Polacy z Serbami, dwa lata temu odpowiednio sklasyfikowani na trzecim i czwartym miejscu w turnieju. Tytułu bronią Włosi.

Marek Magiera

Comments


bottom of page