top of page
  • Zdjęcie autoraMarek Magiera

Super bańka...

2021-06-28Bańka, bańka i po bańce. Za nami miesiąc rywalizacji we włoskiej miejscowości Rimini. Polacy zajęli drugie miejsce. Super wynik. Polki sklasyfikowane zostały na 11. miejscu. Wynik panów jest zadowalający, pań niestety nie, ale nie ma co na razie bić piany. Zobaczymy jak będzie podczas mistrzostw Europy. U panów najważniejsze oczywiście będą Igrzyska, a wielu fachowców uważa, że najważniejszy na nich będzie nie mecz o medal, tylko ten w ćwierćfinale. I tak jest.

Dwa słowa o samej „bańce”, bo byliśmy pełni obaw przed jej startem. Okazało się, że niepotrzebnie, bo wszystko przebiegło bardzo sprawnie. System trzydniowego grania i trzydniowych przerw był – jak się okazało – optymalny. Co najważniejsze, drużyny uniknęły w czasie rozgrywek długich niezwykle męczących podróży, a co się z tym wiąże zmiany stref klimatycznych, które często miały niekorzystny wpływ na formę sportową.

Jeszcze w czasie rywalizacji zaczęły się pojawiać informacje, że niewykluczone, iż FIVB – po analizie turnieju w Rimini – w ogóle może zmienić system rozgrywek VNL i co roku, niezależnie od stanu pandemii i obostrzeń organizować rozgrywki w bańce. Nie wiem czy to dobry pomysł, ale FIVB chyba tak nie do końca miałaby w tym interes, bo chcąc popularyzować dyscyplinę trzeba zwyczajnie z nią pojeździć po świecie.

A teraz coś dla archiwizatorów ;)

Polacy wrócą z Tokio z medalem, dziewczyny wrócą z medalem z mistrzostw Europy. Zakład?

Marek Magiera

Bình luận


bottom of page