top of page
  • Zdjęcie autoraMarek Magiera

Starcie gigantów numer dwa

2012-10-08


No to się zaczęło. Za nami pierwsza kolejka spotkań w PlusLidze, za nami także inauguracja OrlenLigi. Niespodzianek na razie nie było. W lidze panów faworyci, niczym walec, rozjechali swoich przeciwników, podobnie było w lidze pań. A to oznacza, że czeka nas naprawdę… ciekawy sezon. Bezpośrednie starcia pretendentów do tytułu, a także mecze między sobą drużyn – powiedzmy – z dolnej półki, powinny być widowiskami jak się patrzy.

Pierwsze takie spotkanie już jutro (we wtorek 9 października) o 18.00 w Rzeszowie (zapraszam do Polsatu Sport). Co tu dużo mówić, po prostu starcie gigantów, Resovia podejmuje Skrę. Mecz w Rzeszowie rozegrany zostanie awansem, bo Skra już w środę wyjeżdża do Kataru na Klubowe Mistrzostwa Świata. Niedawno w Częstochowie w meczu o Superpuchar bełchatowianie okazali się wyraźnie lepsi i pewnie wygrali 3:0. MVP spotkania wybrany został Mariusz Wlazły, który od początku sezonu jest w wyśmienitej formie. Podczas inauguracji w Bełchatowie z Lotosem rozstrzelał przeciwników, popisując się przy okazji serią dziesięciu zagrywek z rzędu, z których kilka zakończyło się bezpośrednim zdobyciem punktu.

W Rzeszowie siatkarze jeszcze nie wyszli na boisko, a już między nimi „zaiskrzyło”. Daniel Pliński udzielając Przeglądowi Sportowemu wywiadu po meczu o Superpuchar z rozbrajająca szczerością przyznał, że w drużynie Resovii po Grozerze pozostał tylko numer, a zawodnik który z nim teraz występuje, to już nie ta sama półka, co reprezentant Niemiec. Coś mam przeczucie, że niedługo możemy spodziewać się jakiejś błyskotliwej riposty zawodnika występującego z dziewiątką na koszulce, bo chodzi przecież o Zbyszka Bartmana, który też potrafi umiejętnie „dołożyć do pieca”.

Na razie jednak – ja przynajmniej – wolałbym, aby zawodnicy dokładali sobie na boisku, i na to szczerze mówiąc, jutro w Rzeszowie, bardzo liczę.

Na koniec zadanie konkursowe związane z meczem w Rzeszowie. Typujemy różnicę małych punktów, identycznie jak podczas naszej pierwszej zabawy. Jeżeli uważacie, że wygra Skra różnicą np. 6 punktów wpisujecie Skra +6, jeżeli uważacie, że wygra Resovia np. różnicą 8 oczek, wpisujecie Resovia +8. Swoje propozycje wpisujcie na naszej FB ścianie w komentarzach pod felietonem. Tradycyjnie już, na zwycięzcę czeka nagroda niespodzianka.

A teraz rozwiązanie konkursu numer jeden. Prosiliśmy o wytypowanie różnicy małych punktów w meczu Resovii z AZS-em Olsztyn. Wygrała Magdalena Kaczor ) która jako jedyna spośród 26 uczestników zabawy trafnie wytypowała wynik (Resovia +15). W nagrodę pani Magda otrzyma dwuosobowe zaproszenie na dowolnie wybrany przez siebie mecz PlusLigi.

Marek Magiera

PS. Jeszcze słowo o nagrodach. Otóż będą różne, od wejściówek i biletów na konkretne mecze, poprzez drobne upominki i gadżety klubowe, a skończywszy na wypasionym zaproszeniu na mecz Ligi Światowej – słowem weekend z reprezentacją.

コメント


bottom of page