top of page
  • Zdjęcie autoraMarek Magiera

Puchar w kolorze Stali. Bialskiej Stali…

2024-03-18


Za nami finałowy turniej o Puchar Polski siatkarek. Po trofeum po raz ósmy w historii sięgnął BKS Bielsko-Biała. Zasłużenie. Gratulacje!

BKS napisał w Nysie kolejną piękną kartę w swojej historii. Klub z Bielska Białej w tabeli wszechczasów Pucharu Polski pod względem triumfów ustępuje tylko Chemikowi Police. Z ciekawości sprawdziłem, które z siatkarek sięgnęły po Puchar Polski 15 lat temu podczas turnieju w Olsztynie, bo tyle BKS czekał na kolejny triumf w tej imprezie. I proszę bardzo. W drużynie grały wówczas: Katarzyna Skorupa, Anna Barańska (Werblińska), Helena Horka, Jolanta Studzienna, Eleonora Dziękiewicz, Natalia Bamber, Katarzyna Gajgał, Agata Sawicka, Karolina Ciaszkiewicz, Iwona Waligóra, Anna Kaczmar, Berenika Okuniewska. Trenerem był Igor Prielożny. W finale BKS pokonał Muszyniankę w barwach której występowała wtedy… Aleksandra Jagieło.

Tak, tak… Ola, która dzisiaj jest prezesem bialskiego – dla niej ukochanego – klubu. Przed laty znakomita siatkarka, kapitan reprezentacji Polski, zabezpieczyła nie tylko strukturę finansową i organizacyjną klubu, ale zadbała także o bardzo istotną rzecz, mianowicie o to, aby wszyscy ludzie pracujący w klubie z Bielska Białej przede wszystkim dobrze się czuli. Niektórzy uważają, że ta cała otoczka związana z atmosferą w zawodowym sporcie to mit nie mający decydującego wpływu na końcowy wynik, ale chyba nikt nie ma wątpliwości, że może bardzo pomóc w jego osiągnięciu, a już na pewno pozwoli łatwiej znosić porażki. A wygrywa z reguły tylko ten, kto nie boi się przegrać.


Na koniec tradycyjnie podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w organizację finałowego turnieju w Nysie. Było jak zawsze elegancko… Do następnego razu!

Marek Magiera


Comments


bottom of page