top of page
  • Zdjęcie autoraMarek Magiera

Procentowe śledztwo...

2019

Jest kilka sportowych instytucji na świecie, które nie przestają mnie zadziwiać, a jedna z nich szczególnie. Tą instytucją jest FIVB. Światowa federacja siatkówki zamierza przeprowadzić śledztwo w sprawie Lucasa, a w zasadzie to w sprawie zachowania Brazylijczyka podczas ceremonii zakończenia Pucharu Świata.

Nie wiem po co to wszystko. Nie trzeba robić żadnego śledztwa, bo gołym okiem było widać, że gość jest totalnie „nawalony”, a że do zdjęcia na podium pokazał nie tego palca co trzeba, to i tak się już nie odstanie. Nie chcę być tutaj zbytnio złośliwy, ale dzięki zachowaniu Lucasa (nie popieram, żeby była jasność) niektórzy na świecie dowiedzieli się, że jest taki sport jak siatkówka i że jest taki turniej jak Puchar Świata - rozgrywany w takiej formule kompletnie nikomu do niczego niepotrzebny. I w ten sposób Lucas zrobił więcej dla dyscypliny, niż te wszystkie turnieje „promujące” siatkówkę.

W FIVB przydałoby się śledztwo z innego powodu - przede wszystkim przeładowanego terminarza. Nie wiem jak wy, ale ja tam chętnie poznałbym nazwisko, tudzież nazwiska tych wszystkich „asów logistyki”, którzy zaplanowali start turnieju dwa dni po mistrzostwach kontynentu. Ciekawe też, jakie macierzyste federacje reprezentowały te wszystkie tęgie głowy...

Wszystkim siatkarzom (i siatkarkom oczywiście też) bez wyjątku, którzy rozegrali pełny sezon reprezentacyjny i wrócili do klubów, gdzie już rozpoczęli sezon ligowy życzę tylko jednego - aby nie złapali żadnej poważnej kontuzji wynikającej z różnego rodzaju mikrourazów, których z pewnością - niestety - nie brakuje.

Zdrowia, panie i panowie! 


Marek Magiera

Comentários


Os comentários foram desativados.
bottom of page