top of page
  • Zdjęcie autoraMarek Magiera

Piętnastolatka...

2019-10-07

Zastanawiałem się o czym dzisiaj napisać bo trochę się dzieje na naszym siatkarskim poletku. Panowie z powodzeniem grają o Puchar Świata, panie z kolei rozpoczęły kolejny sezon na krajowym podwórku. Chłopaków na razie odpuszczam, niech dograją japoński turniej i wracają do Polski z medalem. Dziś dwa słowa o paniach.

Wczoraj w Kaliszu odbył się meczów Superpuchar Polski im. Andrzeja Niemczyka. Zdobywczynie krajowego pucharu, siatkarki Chemika Police okazały się lepsze od mistrzyń Polski - siatkarek ŁKS Commerscon Łódź. Zasłużenie wygrały w trzech setach, a MVP meczu wybrana została Gyselle Silva. Kubanka rzeczywiście zaprezentowała się ze znakomitej strony i potwierdziła opinie, że może być na przestrzeni nowego sezonu jedną z największych gwiazd naszych rozgrywek.

A te obchodzą w tym roku jubileusz piętnastolecia. Tak, tak. Liga Siatkówki Kobiet ma już piętnaście lat. Teraz zasadne pytanie - kiedy to zleciało? Przez ten czas obejrzeliśmy wiele fantastycznych widowisk, wiele wspaniałych siatkarek, pojeździliśmy po kraju, od Polic po Mielec, od Białegostoku po Wrocław, od Sopotu po Muszynę. Działo się i niech się dzieje dalej! Niech się dzieje dobrze!

Na koniec podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w organizację meczu o Superpuchar w Kaliszu. Podziękowania dla wszystkich kibiców obecnych w hali - tych z Polic, Łodzi, Kalisza i pozostałych. Było bardzo sympatycznie.


Marek Magiera

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page