top of page
  • Zdjęcie autoraMarek Magiera

Oszczędzanie czasu

2019-03-18

Rozgrywki PlusLigi wchodzą w decydującą fazę. Przed nami jeszcze jedna kolejka, ale wszystko co najważniejsze już wiemy. O medale zagrają w tym roku ekipy z Kędzierzyna Koźla, Warszawy, Jastrzębia, Radomia, Zawiercia i Bełchatowa. Zobaczymy jak to wszystko się ostatecznie poukłada, jedno jest pewne, będzie bardzo ciekawie, bo stawka jest w tym roku wyjątkowo wyrównana. 

Krótka Piłka z założenia miała być krótką formą komunikowania się, więc dzisiaj też będzie krótko, ale konkretnie. Nie wiem, czy oglądaliście mecz Cerradu Czarnych Radom z Treflem Gdańsk, który miałem przyjemność komentować wspólnie z Ireneuszem Mazurem dla Polsatu Sport? Jeśli nie, to od razu wyjaśnię o co, a w zasadzie o którą akcję mi chodzi. 

Piłkę na prawym skrzydle atakował Maciej Muzaj. Dobrze zachował się blok radomian, który zatrzymał piłkę, a ta kiedy wracała na stronę gdańszczan, zanim wyszła w aut, jeszcze otarła się o atakującego Trefla. Sędziowie tego nie zauważyli i przyznali punkt drużynie z Gdańska. Radomianie natychmiast poprosili o wideoweryfikacje. Sędzia nie udał się jednak do stolika z monitorem, gdyż Muzaj przyznał się, że piłki dotknął i w jednej chwili wyjaśnił sporną sytuację. Abstrahując od bardzo fair postawy zawodnika Trefla jest jeszcze jedna rzecz dotycząca głównie emocjonujących pięciosetowych spotkań nie pozbawionych kontrowersji. Gdyby tak śladem Maćka poszli inni gracze, to niewykluczone, że w czasie meczu można by było zaoszczędzić sporo czasu, niekiedy nawet może i z piętnaście minut. A przy okazji, ile w całym sezonie, prawda?


Marek MagieraKommentare


Die Kommentarfunktion wurde abgeschaltet.
bottom of page