top of page
  • Zdjęcie autoraMarek Magiera

Obowiązkowo…

2013-02-18


Dzisiaj będzie wyjątkowo krótko, bo też wyjątkowo nie mam tyle czasu co zwykle, ale – parafrazując słowa klasyka – „obowiązek obowiązkiem jest felieton musi posiadać tekst (…)” . Moich poniedziałkowych „Krótkich piłek” nie traktuję jakoś śmiertelnie poważnie, natomiast bardzo poważnie traktuję wszystkich tych, którzy tutaj zaglądają, a wierzcie mi – chodzi o całkiem sporą liczbę ludzi. Wszystkich czytających oczywiście pozdrawiam. Na początku, blisko dwa lata temu umówiliśmy się, że będziemy się wirtualnie spotykać w każdy poniedziałek, nie widzę więc powodu, aby – mimo braku czasu – nie spotkać się dzisiaj.

Dobrze, do rzeczy, bo szkoda czasu na „pitu, pitu”…

Po pierwsze, gratulacje i słowa uznania dla ZAKS-y Kędzierzyn Koźle za awans do Final Four. Drużynie z Kędzierzyna Koźla więcej miejsca poświęcę w tygodniu poprzedzającym finałowy turniej Ligi Mistrzów, albo może przygotuję extra odcinek poświęcony temu wydarzeniu. Tak, zdecydowanie tak…

Po drugie, miałem wielką przyjemność komentować mecz Cuneo z Macheratą i chciałem zauważyć, że najlepszym zawodnikiem na boisku był 40-letni Nikola Grbić. Jemu też poświęcę więcej czasu przed finałowym turniejem w Omsku.

Po trzecie, trwa walka Resovii ze Skrą o prawo gry w półfinale PlusLigi. Więcej na ten temat za tydzień, dzisiaj – przed drugim meczem – krótka refleksja, zbieżna z tezą moich kolegów z Polsatu Sport, ale to akurat przypadek – jeżeli Skra chce z Resovią powalczyć, to niech trener Nawrocki szybko wraca do ustawienia z Wlazłym w ataku.

Po czwarte, brawa dla Banku BPS Muszynianki za awans do finałowej rozgrywki o Puchar CEV. Przyznam szczerze, że już dawno nie widziałem dziewczyn z Muszyny grających tak konsekwentnie. Szczególne brawa dla Oli Jagieło.

Na koniec osobista prośba do wszystkich moich znajomych, przyjaciół, kolegów, czytelników. Proszę Was, abyście zajrzeli na stronę www.przemekpelka.pl. Zapoznajcie się z sytuacją i jeśli możecie, to rozpowszechnijcie wszystko dalej, a FB profil Przemka udostępniajcie wśród swoich znajomych. Dziękuję…

Marek Magiera

Commentaires


bottom of page