top of page
  • Zdjęcie autoraMarek Magiera

Niemieckie koło zamachowe

2020-05-11


Wszystko wskazuje na to, że w tym roku nie spotkamy się na meczach reprezentacji siatkarzy. Liga Narodów została ostatecznie odwołana - pod wielkim znakiem zapytania - stoją turnieje towarzyskie. Trenerzy kilku reprezentacji, w tym Vital Heynen, za wszelką cenę chcą jednak zagrać jakieś mecze, bo sam trening - też do końca nie wiadomo w jakiej formie - nie przyniesie takich rezultatów jakie powinien. 


To samo dotyczy naszej żeńskiej kadry i o tym samym mówił niedawno Jacek Nawrocki, który ma już plan jak wykorzystać okres od czerwca do sierpnia, aby popracować z zawodniczkami w Szczyrku. Szkoleniowiec nie ukrywa, że chce zaprosić na zgrupowanie kilka młodszych siatkarek, aby oswoiły się z kadrą i czekającą wszystkich perspektywą, głównie mistrzostw świata 2022.

Przyznaję szczerze, że czekam na najbliższy weekend i to ze sporymi emocjami, bo właśnie na najbliższy weekend władze piłkarskiej Bundesligi zaplanowały wznowienie rozgrywek. Nie wiem jak Wy, ale ja mam takie nieodparte wrażenie, że jeśli sport na dobre ruszy w Niemczech, to na dobre ruszy też w całej Europie, w ogóle na świecie. Fakt, że na razie bez udziału publiczności, ale zawsze to coś. Telewizje zadbają o odpowiedni przekaz.

Marek Magiera

Commentaires


Les commentaires ont été désactivés.
bottom of page