top of page
  • Zdjęcie autoraMarek Magiera

Nakręceni...

2021-08-03Niemal zawsze – od początku istnienia na tej stronie, czyli już od ponad dziesięciu lat - Krótka Piłka ukazuje się w poniedziałek. Dzisiaj wyjątkowo ukazuje się we wtorek, bo ostatnio przestawiłem się na “tryb japoński” i przez to jestem trochę zakręcony.

Najważniejsze żeby zakręceni nie byli dzisiaj nasi siatkarze. Nakręceni, o to tak. Jakiekolwiek słowa są dzisiaj zbędne. To jest ta chwila, ten dzień, ten moment. Ja czekałem na niego całe pięć lat, niektórzy czekali całe życie. Dziś trzeba wygrać z Francją i postawić poważny krok w kierunku wiecznej chwały.

Tak jak zrobili to 45 lat temu siatkarze ze Złotej Drużyny Wagnera. W minioną sobotę świętowaliśmy ten jubileusz. 30 lipca 1976 roku drużyna w składzie: Zbigniew Lubiejewski, Bronisław Bebel, Lech Lasko, Włodzimierz Stefański, Edward Skorek, Ryszard Bosek, Tomasz Wójtowicz, Wiesław Gawłowski, Mirosław Rybaczewski, Zbigniew Zarzycki, Marek Karbarz, Włodzimierz Sadalski - po zwycięstwie ze Związkiem Radzieckim 3:2 odebrała złote medale olimpijskie, co jest historycznym i - na razie - niepowtórzonym osiągnięciem.

Mam nadzieję i mocno w to wierzę, że data 7 sierpnia 2021 roku też przejdzie do legendy.

Marek Magiera

Comments


bottom of page