• Marek Magiera

Na budowie


2011-06-13


W minioną środę informacyjne stacje telewizyjne poświęciły swój cenny czas antenowy tematowi EURO 2012, a konkretnie rzecz ujmując przygotowaniom do tej imprezy, od której dzieli nas równy rok. Głos w sprawie zajęli wszyscy, począwszy od dziennikarzy, poprzez polityków na czele z premierem Donaldem Tuskiem, skończywszy na przysłowiowym Kowalskim.

Głównym tematem dyskusji był stan polskich dróg, budowa autostrad, dworców i lotnisk oraz ocena sytuacji nazwijmy ją oględnie „stadionowej”. Najmniej miejsca poświęcono temu co dla kibica powinno być, i pewnie jest najważniejsze, czyli naszej piłkarskiej reprezentacji.

Po kolei. Mamy rok wyborczy więc nie ma się co dziwić, że tak zwana opozycja będzie wykorzystywała każdą okazję, aby ukłuć rządzących. I to jest normalne w każdym kraju. Nienormalne wydaje mi się jednak sztuczne podgrzewanie atmosfery i robienie afer z niczego. Że niby nie zdążymy z oddaniem do użytku Autostrady A2, a konkretnie przesławnego już odcinka ze Strykowa do Warszawy, a to nie zdążymy z przebudową dworców kolejowych w Warszawie, czy Poznaniu itd., itd. Tylko co to obchodzi kibica piłkarskiej reprezentacji Polski, który od dziesięcioleci podróżuje po kraju za narodowym zespołem drogami pełnymi ubytków, dziur i różnych innych przeszkód? Dla niego najważniejsze jest to, aby jedyną budową która została dokończona w terminie jest budowa drużyny, która spełni ogromne oczekiwania. Tyle i tylko tyle. Celowo nie piszę o stadionach, bo mimo opóźnień w oddaniu ich do użytku, one będą, na nich rozegrane zostaną mecze, a my będziemy pękać z dumy, że nareszcie mamy obiekty, których nie musimy się wstydzić.

Teraz dwa słowa o drużynie na rok przed EURO. Wojciech Szczęsny. Myślę, że to jest dobra droga. Obejrzałem niedzielny Cafe Futbol i jestem pod ogromnym wrażeniem tego chłopaka. Młody, inteligentny, mający własne zdanie, słowem piłkarz znający swoją wartość, w tym najbardziej pozytywnym wymiarze. Tacy ludzie jak Szczęsny dają gwarancje, że na EURO nie będziemy jedynie dostarczycielami punktów dla innych ekip. Marek Magiera

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Jeszcze będzie normalnie...

2021-01-18 Ta „Krótka Piłka”, którą sobie tutaj czytacie od 10 lat - dziękuję bardzo, bo jest Was naprawdę sporo - zawsze z założenia miała być takim osobistym spojrzeniem na świat i taka wydaje mi si

Prezentacja Sportu 

   Prowadzenie imprez sportowych

Oprawa Art i Animacja Publiczności

  • White Facebook Icon

Impresariat Grzegorz Kułaga

phone: +48 508 38 18 28

ikulaga.com

Nasza strona wykorzystuje pliki coockies, informacje na ten temat znajdziesz w naszej polityce Cookies.

k r e u j e m y   s p o r t o w e   e m o c j e

kulaga-magiera