top of page
  • Zdjęcie autoraMarek Magiera

Lewy do prawego...

2019-12-09Robert Lewandowski należy obecnie do najlepszych piłkarzy świata. Wielu piłkarskich ekspertów uważa go w tej chwili za najlepszą „dziewiątkę” na świecie. Plebiscyt France Football o „Złotą Piłkę” miał potwierdzić te wszystkie opinie. - Wygrać pewnie nie wygra, ale w trójce być powinien - to chyba najczęściej wypowiadane zdanie przez piłkarskich ekspertów znad Wisły w tygodniu poprzedzającym wyniki plebiscytu.

Ostatecznie Lewandowski został sklasyfikowany na ósmym miejscu, co przyjęto raczej jako niemiłą niespodziankę. Sam jestem w gronie rozczarowanych, bo liczyłem, że będzie wyżej, z drugiej strony nie ma co tych wszystkich plebiscytów traktować w kategorii życia i śmierci. Ktoś dobrze zauważył na Twitterze, że powinniśmy jako naród być dumni z faktu, że Polak należy bezapelacyjnie do najlepszych na świecie, błyszczy na salonach, udziela wywiadów w kilku językach i jest generalnie postacią szanowaną przez całe środowisko. 

Dla młodszych kibiców, którzy żyją w erze Lewandowskiego może nie są to wystarczające argumenty, aby ósme miejsce przyjąć z należnym szacunkiem i uznaniem, ale dla kogoś takiego jak ja, i ludzi z mojego pokolenia, którzy na pierwszych stronach polskich sportowych gazet (dwóch - Przeglądu Sportowego i Sportu) czytali głównie o bramkach Andrzeja Niedzielana dla NAC Nijmegen, czy popisach Artura Boruca z Maciejem Żurawskim w Celticu Glasgow, albo o golu Marka Citki w przegranym 1:2 meczu z Anglią na Wembley, to wyniki uzyskiwane przez Lewandowskiego i jego obecność w dziesiątce najlepszych piłkarzy świata, siedzącego na uroczystej gali obok Messiego jest czymś absolutnie kosmicznym. Absolutnie!

Jako, że na co dzień zajmuję się siatkówką, to oczami wyobraźni próbuję sobie wyobrazić, co działoby się w portalach społecznościowych, gdyby przyznawano „Złotą Piłkę” dla siatkarza roku. Macie jakieś propozycje? Który z siatkarzy zasłużył na miano najlepszego w 2019 roku i dlaczego wlaśnie on?

Możemy zresztą zrobić mały test. Kto z Was ma ochotę to zapraszam do zabawy na naszym facebookowym profilu. Niech każdy z Was w komentarzach pod tekstem wpisze nazwiska - Waszym zdaniem - dziesięciu najlepszych siatkarzy świata w 2019 roku. Dobra, nawet nie dziesięciu, niech będzie trzech. Kto ma więcej czasu, proszę żeby w kilku zdaniach uzasadnił, dlaczego zdecydował się na taki, a nie inny wybór.

Udanej zabawy! A za tydzień krótko sobie ją podsumujemy.

Pozdrowienia dla wszystkich.

Marek Magiera

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page