top of page
  • Zdjęcie autoraMarek Magiera

Kto do kadry?

2015-11-25


Dzisiaj mieliśmy poznać kadrę na turniej kwalifikacyjny do IO, ale jej nie poznaliśmy. Na twitterze, na oficjalnym koncie Polskiej Siatkówki poinformowano, że nazwiska siatkarzy powołanych do reprezentacji poznamy, albo w środę, albo w czwartek. Okazuje się, że sztab szkoleniowy cały czas się jeszcze zastanawia.


Każdy z nas, gdyby wziął dzisiaj kartkę do ręki i został poproszony o wytypowanie 14 nazwisk, które znajdą się w kadrze na turniej w Berlinie, pewnie napisałby to samo, albo prawie to samo. Zresztą możemy się w selekcjonerów pobawić, ja tutaj w tekście, a Wy w komentarzach na naszym FB profilu.

Rozgrywający: Drzyzga, Zagumny.

Atakujący: Kurek, Wlazły.

Środkowi: Kłos, Bieniek, Możdżonek.

Przyjmujący: Kubiak, Mika, Buszek, Szalpuk, Śliwka.

Libero: Wojtaszek, Zatorski.

Ciekawe w ilu przypadkach się pomylę i ciekawe jak zestawi kadrę nasz sztab. Ja podejrzewam, że lista nazwisk będzie dłuższa i czternastka na Berlin zostanie ogłoszona w ostatniej chwili. U mnie jest pięciu przyjmujących i trzech środkowych, ale wiadomo, że ten wariant może wyglądać inaczej, czyli czterech tutaj i czterech tutaj. A propos środkowych, to tutaj miałem chyba największy dylemat. Sprawa powołania Zagumnego i Wlazłego jest z mojej strony czysto życzeniowa. Nie mam pojęcia, czy obaj gracze są z Antigą „po słowie”, czy też nie. Przekonamy się za dwa, trzy dni…


Marek Magiera

Σχόλια


bottom of page