top of page
  • Zdjęcie autoraMarek Magiera

Jaskółczym lotem po brąz…

2022-07-18
Ze względu na swoje obowiązki zawodowe jednym okiem śledziłem ME U22 rozgrywane w Tarnowie, ale i tak jestem pod wrażeniem poziomu imprezy, zarówno pod względem sportowym jak i reprezentacyjnym. 4000 kibiców na meczach młodzieżowców to wynik bez precedensu. I brąz ekipy Daniela Plińskiego. Coś pięknego. Gratulacje!

 

W tym tygodniu w Bolonii rozpoczyna się finałowy turniej VNL panów. Trzymamy kciuki za Polaków. Nasza reprezentacja zaczyna w czwartek od meczu z Iranem. Cieszę się, że zaczynamy akurat z tym rywalem, bo będzie szansa na rewanż za porażkę w Gdańsku.

Moje oczekiwania? Jak zwykle. Awans do finału. No chyba inaczej mierzyć nie wypada. Nie przy takim potencjale jakim dysponuje drużyna trenera Nikoli Grbića. Najgroźniejsi rywale? Zdecydowanie Włosi.

Włoska siatkówka obecnie należy bezapelacyjnie do najlepszych na świecie. Zawsze należała, ale sukcesy ich reprezentacji nie są przypadkowe. Mistrzostwo Europy, siatkarki wygrywające VNL, siatkarze U22, siatkarki U21, siatkarze U18… Nie ma przypadku.

Ale my idziemy ramię w ramię z nimi. I jak ktoś twierdzi, że 8 miejsce juniorów na ME U18 to upadek i kompletna porażka, czy nawet kompromitacja – a były takie opinie, proszę poszukać na twitterze – to zwyczajnie bredzi i nie rozumie młodzieżowego sportu za grosz.

Trzymamy kciuki za biało-czerwonych!

Marek Magiera

Comments


bottom of page