top of page
  • Zdjęcie autoraMarek Magiera

Inauguracja wyjątkowego sezonu

2024-05-13
Zaczynamy reprezentacyjny sezon siatkarski 2024. Sezon w którym najważniejsze będą oczywiście Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Po drodze do rozegrania będzie też Liga Narodów. VNL nie będzie żadnym priorytetem, ale wydaje się, że zarówno żeńska jak i męska reprezentacja zadba o to, abyśmy my jako kibice nie narzekali na nudę i brak emocji.


Dziewczyny już zaczęły granie. W Bielsku-Białej rozegrały dwa towarzyskie mecze z Holandią. Pierwszy wygrały 5:0, w drugim lepsze okazały się Holenderki, które wygrały 3:2.


We wtorek nasze panie inaugurują zmagania VNL w Antalyi. Tam zmierzą się z Włoszkami, Francuzkami, Holenderkami i Japonkami. Będę miał przyjemność komentować ich mecze w Polsacie Sport bezpośrednio z Turcji i z tego powodu nie będzie mnie na męskiej inauguracji w Katowicach, gdzie najpierw odbędzie się Aleja Gwiazd w Alei Korfantego, a później w Spodku towarzyski mecz z Niemcami.


Grzesiek wszystkiego przypilnuje i zabawa jak co roku będzie przednia.

A my wszyscy, przy okazji inauguracji, życzmy sobie, aby to był dla nas wyjątkowy rok. Medalowy! I wiem, że od kilkunastu lat przy okazji olimpijskich zmagań piszę praktycznie to samo, ale inaczej przecież się nie da – więc biało-czerwona na maszt i ogień, bo druga taka szansa może się szybko nie powtórzyć.

Marek Magiera

留言


留言功能已關閉。
bottom of page