top of page
  • Zdjęcie autoraMarek Magiera

Imię Agaty

2016-10-04


Przepraszam, że spotykamy się we wtorek, a nie w poniedziałek, ale uwierzcie mi, naprawdę ciężko jest napisać tekst prowadząc samochód. Od czwartku do niedzieli miałem przyjemność gościć w Szczecinie, a w poniedziałek musiałem zameldować się w Szczyrku. Wojaże po kraju szczęśliwie zakończyłem dzisiaj, prędko więc siadam i piszę.


Najpierw o Szczyrku. Jakiś czas temu zadzwonił do mnie dyrektor żeńskiego SMS-u Grzegorz Wagner i powiedział, że bardzo chciałby, aby szkole, którą kieruje i prowadzi, nadano imię naszej znakomitej siatkarki - Agaty Mróz Olszewskiej. Dyrektor Wagner dopiął swego ostatecznie w poniedziałek. Zarząd PZPS jednogłośnie przyjął uchwałę, że od 3 października 2016 roku, Szkoła Mistrzostwa Sportowego będzie nosiła imię Agaty. I brawo! Pomysł fantastyczny i nie potrzebujący w zasadzie żadnego uzasadnienia o czym w okolicznościowym wystąpieniu powiedział dyrektor Wagner. Uroczystość nadania szkole imienia Agaty Mróz Olszewskiej nie ograniczyła się tylko do oficjałek, była też znakomitą okazją do poznania uczennic szkoły, ich zdolności wokalno aktorskich, a także siatkarskich, gdyż na koniec dnia młode zawodniczki rozegrały pokazowy mecz z drużyną Złotek w składzie których pojawiły się m.in. Magda Śliwa, Gosia Niemczyk, Sylwia Pycia, Ania Miros, Dorota Świeniewicz, Dominika Leśniewicz i Masza Liktoras wsparte szkoleniowcami Szkoły oraz dyrektorem Wagnerem. Wynik meczu nie miał znaczenia, chodziło głównie o zabawę i trochę uśmiechu, który co raz gościł na twarzach zawodniczek, trenerów i zaproszonych gości. Były też łzy wzruszenia, kiedy zawodniczki SMS-u przygotowały prezentację poświęconą Agacie Mróz Olszewskiej.

- Minęło już tyle czasu, ale łza się w oku zakręciła - mówił po uroczystości Jacek Olszewski, mąż Agaty, który do Szczyrku przyjechał z córką Lilianą. - Życzę tym dziewczynom, aby spełniły się w życiu i w sporcie, aby były tak dobrymi ludźmi jakim była patronka ich szkoły.

Teraz dwa słowa o pobycie w Szczecinie. Zobaczyliśmy inaugurację PlusLigi w wykonaniu Espadonu i ZAKSY, później turniej "Giganci Siatkówki". Co było na boisku pewnie wszyscy widzieli. W kuluarach dużo mówiło się o nowym sezonie i o kłopotach Bartosza Kurka. Osobiście życzę Bartkowi wszystkiego dobrego. Mam nadzieję, że szybko poradzi sobie ze wszystkimi problemami i wróci do dobrej formy, a tym samym na boisko, bo moim skromnym zdaniem tam jest jego miejsce. Trzymaj się Bartek i powodzenia!


Marek Magiera

Comments


bottom of page