top of page
  • Zdjęcie autoraMarek Magiera

I z kim my tu mamy przegrać?

2023-03-20

W piątek w siedzibie FIVB odbyło się losowanie grup turniejów kwalifikacyjnych do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Panowie zagrają w Chinach i nie powinni raczej mieć problemów z awansem na olimpijski turniej. Panie z kolei zagrają w Polsce, ale ich ścieżka sportowa jest piekielnie trudna.

Polki o olimpijski awans mierzyć się będą z Włoszkami, Amerykankami, Niemkami, Tajkami, Kolumbijkami, Koreankami i Słowenkami.

– Najbardziej cieszy fakt, że zagramy u siebie – mówił w Magazynie 7 Strefa na antenie Polsatu Sport Szymon Szlendak, menedżer reprezentacji Polski siatkarek, którego zaprosiłem do programu. – Jaki to jest atut pokazały ostatnie mistrzostwa świata. Wiem, że będzie to mega trudne, ale wierzę, że publiczność poniesie nas do sprawienia przynajmniej jednej dużej niespodzianki.

Panowie w Chinach oprócz gospodarzy mierzyć się będą z Argentyną, Holandią, Kanadą, Meksykiem, Belgią i Bułgarią. I w tym przypadku wystarczy zacytować klasyka, czyli popularnego Roberta „Misia” Szegdę – operatora Polsatu Sport – który kiedyś wygłosił wiekopomne zdanie, a z kim my tutaj mamy przegrać? I to prawda.

Marek Magiera

Comments


bottom of page