top of page
  • Zdjęcie autoraMarek Magiera

Gorący luty…

2023-02-06


Wszystkie trzy nasze zespoły grające w Lidze Mistrzyń pozostały na placu boju, ale jeszcze żadna z nich nie ma gwarancji udziału w ćwierćfinale tych rozgrywek. Kto z kim zagra w barażach okaże się w tym tygodniu po ostatniej kolejce grupowej. W tym tygodniu baraże zaczynają panowie.

Nas oczywiście najbardziej interesuje wewnątrzpolska rywalizacja drużyn z Kędzierzyna koźla i Zawiercia. W lutym ZAKSA z Aluronem zmierzy się w sumie trzykrotnie, bo oprócz rywalizacji w Champions League obydwa zespoły zmierzą się też w pierwszym półfinale finałowego turnieju o Puchar Polski. W drugim zagrają Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel i Asseco Resovia Rzeszów. Będzie się działo w Krakowie. Warto rezerwować ostatni weekend lutego i przybyć do Tauron Areny, albo zabezpieczyć czas i wygodnie usiąść przed telewizorem w czasie transmisji Polsatu Sport. Luty generalnie zapowiada się jako gorący siatkarski miesiąc.

Wracając jeszcze do spotkań pucharowych. Z uwagą i przy okazji z radością śledzę występy Michała Superlaka w VFB Friedrischafen. Fajnie, że świetnie się realizuje, jest podstawowym zawodnikiem, gra we wszystkich meczach. Nie zawsze siatkarze decydują się na taki ruch jak Michał i często zostają w kraju akceptując rolę zmiennika lub gracza czekającego na swoją szansę. Fajnie realizują się też Łukasz Kozub we Francji, czy Kevin Sasak w czeskim Karlovarsku.

Inni wyjeżdżają za granicę pobawić się siatkówką, poznać nowe kraje, ludzi i ich kulturę. Widzę, że świetnie zaaklimatyzowali się w nowych miejscach Wojtek Sobala w Steaule Bukareszt, czy Kasia Zaroślińska Król w AEK Ateny. I o to w sumie chodzi.

Marek Magiera

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page