top of page
  • Zdjęcie autoraMarek Magiera

Finał jak finał

2016-05-02


Czytam zewsząd, że finały naszych siatkarskich lig zawiodły, bo było krótko, jednostronnie i bez emocji. No, na pewno! Na pewno takiego samego zdania są kibice w Kędzierzynie Koźlu i Policach, tudzież w Szczecinie. Na pewno są wkurzeni, że większych emocji nie było, a ich drużyny zdemolowały finałowych rywali, dotyczy to głównie Zaksy. Czytam też, że w przypadku mężczyzn finał wyglądałby zupełnie inaczej, w kontekście czytaj "lepiej", gdyby z Zaksą zagrała Skra. Ludzie, litości!


Finał był jaki był, wygrali najlepsi i tyle. Zresztą zawsze wygrywają najlepsi! Zaksa była najlepsza i wygrała. U dziewczyn najlepszy był Chemik i wygrał. Nie będę ukrywał, że obydwa zespoły zaimponowały mi w tych finałach pod wieloma względami, nie tylko tymi stricte sportowymi. To samo mogę z pełną odpowiedzialnością napisać o Skrze, która miała swoje problemy, ale na koniec pokazała klasę i ogromny profesjonalizm, takie zawodowstwo przez duże "zet". Czy Resovia rozczarowała? Swoich fanów z pewnością tak, ale obiektywnie i bez emocji patrząc na cały sezon, to moim zdaniem, ten srebrny medal jest mimo wszystko sukcesem, i to dużym. 

Na rynku transferowym zaczął się ruch jak na autostradzie. Przed tygodniem aż mnie korciło, żeby między wierszami sprzedać Wam informację, że Artur Szalpuk trafi do Lotosu Trefla i... wyszedłbym na głupka, bo ostatecznie - choć kwity jeszcze nie podpisane - trafi do Skry. Dobra, napiszę tutaj, że oprócz Bartka Kurka jeszcze jeden atakujący z naszej ligi obierze kierunek azjatycki, tylko trafi raczej do ligi koreańskiej, a nie japońskiej, czy chińskiej, co nie zmienia faktu, że z żadną z tych lig - pod względem możliwości finansowych klubów - nasza PlusLiga nie ma żadnych szans.

Na koniec sezonu urządzane są różnego rodzaju plebiscyty, podsumowania, wybierani są najlepsi zawodnicy. Ciekawy jestem kogo Wy typujecie na MVP sezonu. Kto ma ochotę niech wpisze w komentarzu na FB pod tekstem swoje propozycje w kilku poniższych kategoriach:

Zawodnik sezonu - mój typ Toniutti.

Najlepszy obcokrajowiec - jak wyżej.

Najlepszy Polak - Kurek (mówimy o całym sezonie, nie ostatnim meczu)

Ciekawa perspektywa - Lemański.

Wyróżnienia specjalne - Zagumny, Gacek, Ignaczak.

Drużyna sezonu: Toniutti, Deroo, Wiśniewski, Konarski, Tillie, Gladyr, Zatorski (zgadnijcie dlaczego tak, ha ha).

U dziewczyn nie podejmuję się wytypowania zwycięzców kategorii, no może poza tą, że w drużynie sezonu wpisałbym skład Chemika, ale Wy jak chcecie, to próbujcie. Zapraszam.


Marek Magiera 

Comments


bottom of page