top of page
  • Zdjęcie autoraMarek Magiera

Drużyną, trener i podium Olka...

2024-01-08


Nowy Rok niejako tradycyjnie rozpoczął się od podsumowania poprzedniego podczas Plebiscytu i Gali Przeglądu Sportowego i Telewizji Polsat na najpopularniejszego sportowca roku 2023. W tegorocznej edycji wygrała Iga Świątek przed Bartoszem Zmarzlikiem i Aleksandrem Śliwką. Gratulacje!


Nas, ludzi kochających sport, a siatkówkę w szczególności cieszy miejsce na podium Aleksandra Śliwki.


Mam nadzieję, że poprawi w tym roku swoje miejsce, a to oznaczałoby reprezentacyjny sukces drużyny, która wybrana została Drużyną Roku, a której trenerem jest Trener Roku Nikola Grbić. Do tego zaraz jeszcze wrócę.

Poza dziesiątką znalazła się Magda Stysiak i para plażowiczów Bryl/Łosiak. Im także - jak Olkowi - życzę poprawienia wyników w przyszłym roku.

Co do trenera. Oczywiście szanuję wyniki osiągnięte przez Grbića i uważam, że tytuł Trenera Roku absolutnie trafił we właściwe ręce, ale w moim prywatnym rankingu ów tytuł pozwolę sobie przyznać Stefano Lavariniemu. Trener naszej żeńskiej reprezentacji awansując na igrzyska olimpijskie z turnieju kwalifikacyjnego dokonał wręcz niemożliwego, przynajmniej czegoś, co jeszcze niedawno wydawało nam się mało prawdopodobne, a jednak. I nijako bonusowo dorzucił brązowy medal Lugi Narodów - medal historyczny, bo pierwszy wywalczony przez siatkarki S tych rozgrywkach.

Udanego Nowego Roku życzę! Pozdrowienia dla wszystkich!

Marek Magiera

コメント


bottom of page