top of page
  • Zdjęcie autoraMarek Magiera

Dramat…

2023-02-13
Myślałem, że jestem już w takim wieku, i po tylu przeżyciach, że niewiele historii jest w stanie mnie jeszcze wzruszyć, ale okazuje się, że w tej kwestii, chyba niestety sufitu nie ma. Zdjęcia i filmy po trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii dosłownie położyły mnie na łopatki.

Trzęsienia były, są i będą. Będą ofiary i będą ranni. Tutaj jednak niewyobrażalna jest skala i przekaz który do nas dotarł od naszych siatkarzy grających w tamtejszej lidze. W ostatnim polsatowskim magazynie siatkarskim 7 Strefa przekazaliśmy relacje Bartosza Bućki i Krystiana Walczaka – siatkarzy Hataysporu. Dramat jaki przeżyli jest niewyobrażalny. Dzisiaj możemy się jedynie cieszyć, że w zdrowiu wraz z najbliższymi opuścili niebezpieczne miejsca i dziś mają względny spokój, ale nie ma co ukrywać, tego wszystkiego, ot tak po prostu, nie wyrzucą z pamięci. Tutaj słowa podziękowania dla Doroty Świeniewicz i Darka Stanickiego, którzy mocno zaangażowali się w pomoc naszym siatkarzom.

W tym samym czasie w portalach społecznościowych co raz pojawiały się informacje o siatkarkach i siatkarzach, którzy w wyniku trzęsienia ziemi stracili życie. W tym reprezentantki i reprezentanci młodzieżowych reprezentacji Cypru, którzy przyjechali do Turcji na obóz sportowy. Dramat…

Wiem, że nie jesteśmy w stanie w tej sytuacji zbyt wiele zrobić, ale bądźmy przynajmniej ze wszystkimi dotkniętymi tragedią dobrymi myślami. Tak smutnych oczu jak te siatkarek Eczaczibasi podczas meczu w Szczecinie z Chemikiem nie widziałem chyba nigdy w życiu. I to nie tylko Turczynek, tylko wszystkich grających na co dzień w klubie ze Stambułu.

Marek Magiera

bottom of page