• Marek Magiera

Dobrze, tak sobie, znakomicie...

2019-12-30

Zbliża się koniec roku więc wypadałoby go jakoś podsumować. Zawodowo było dobrze, życiowo tak sobie - niektórzy mówią, żeby się tym nie przejmować, bo... lepiej już było - siatkarsko natomiast było znakomicie.


Skupię się dzisiaj na ostatnim wątku i zacznę od siatkarek. Dla naszej reprezentacji to był najlepszy rok od dekady. Naszym paniom udało się awansować do finałowej rozgrywki dwóch dużych imprez - najpierw Ligi Narodów, później mistrzostw Europy. Szkoda, że nie udało się wywalczyć żadnego medalu, ale spokojnie. Kolejny krok do przodu został postawiony bardzo wyraźnie. Przed siatkarkami kwalifikacja olimpijska w Apeldoorn. To druga próba. W pierwszej we Wrocławiu się nie udało, Serbia okazała się lepsza, ale jestem przekonany, że jeżeli nasza drużyna zagra w Holandii tak jak podczas tego spotkania z Serbkami, to wywalczenie awansu na Igrzyska Olimpijskie nie jest jakoś wielce niemożliwe. Trzymam kciuki! 

Panowie z kolei znowu, gdzie nie pojechali, to wracali z medalem. Brąz w Lidze Narodów, brąz w mistrzostwach Europy, srebro na Pucharze Świata i srebro na Uniwersjadzie. I oczywiście „wirtualne” złoto wywalczone w Gdańsku podczas kwalifikacji olimpijskiej. Lepiej ten rok ułożyć się nie mógł. Za to przyszły może się ułożyć jeszcze lepiej, wszyscy wiemy o co chodzi, prawda? 

Na koniec tradycyjnie pochwalę się moją zawodową statystyką, bo od kilku lat skrupulatnie notuję sobie mecze, które skomentowałem na sportowych antenach Polsatu. W 2019 roku było ich równiuteńko 189. Niezły wynik, ale do rekordu z 2015 roku jeszcze daleka droga. Wtedy było ich 272. 

Na Nowy Rok życzę wszystkim zdrowia. Reszta ma drugorzędne znaczenie.

Pozdrowienia dla wszystkich.

Marek Magiera

Prezentacja Sportu 

   Prowadzenie imprez sportowych

Oprawa Art i Animacja Publiczności

  • White Facebook Icon

Impresariat Grzegorz Kułaga

phone: +48 508 38 18 28

ikulaga.com

Nasza strona wykorzystuje pliki coockies, informacje na ten temat znajdziesz w naszej polityce Cookies.

k r e u j e m y   s p o r t o w e   e m o c j e

kulaga-magiera