top of page
  • Zdjęcie autoraMarek Magiera

Coś się kończy, coś zaczyna...

2024-02-18Dzisiaj w Krótkiej Piłce będzie trochę sentymentalnie. W minikny piątek w naszym polsatowskim magazynie siatkarskim 7 Strefa gościliśmy Paulinę Maj-Erwardt, która na antenie Polsatu Sport zapowiedziała, że po tym sezonie kończy zawodową karierę na siatkarskich boiskach, ale z siatkówką się nie żegna, przeciwnie - swoje ogromne doświadczenie i wiedzę zamierza spożytkować w charakterze - teraz moje ulubione słowo - działacza, tudzież działaczki i będzie kandydować na stanowisko prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej.

Trzymam kciuki! Z kilku powodów, pierwszy zasadniczy to taki, że ludzie siatkówki, którzy znają tę dyscyplinę powinni bezwzględnie odgrywać w niej kluczowe role.

Drugi powód jest bardzo osobisty, wszak Paulina jest ostatnią zawodniczką z mojej ulubionej żeńskiej kadry, która w 2009 roku wywalczyła brązowy medal mistrzostw Europy, która jeszcze gra w poważną siatkówkę. Pozostałe dziewczyny już jakiś czas temu zawiesiły byty na kołku. Dla mnie to piękny czas, wspaniałe wspomnienia, zjeżdżony kawał świata, bo przecież na swój sposób jako tzw. oficer prasowy towarzyszyłem tej drużynie podczas kilku cyklów WGP i mistrzostw świata...

W tym roku minie we wrześniu 15 lat od tego brązowego medalu. Izabela Bełcik, Milena Sadurek, Anna Werblińska, Aleksandra Jagieło, Klaudia Kaczorowska, Anna Woźniakowska, Agnieszka Bednarek, Eleonora Dziękiewicz, Katarzyna Gajgał-Anioł, Dorota Pykosz, Natalia Bamber, Asia Kaczor, Paulina Maj, Mariola Zenik.

Ale to była świetna ekipa...

Marek Magiera

Comments


bottom of page