top of page
  • Zdjęcie autoraMarek Magiera

Big in Japan!

2019-08-11Dzisiaj w Krótkiej Piłce zamiast tekstu wystarczyłoby wstawić zdjęcie odkorkowanego szampana i wszystko byłoby jasne. Jedziemy do Tokio! Gramy na igrzyskach! I tyle w temacie.

Nie będę rozkładał na czynniki pierwsze gdańskiej kwalifikacji, bo ona za nami i co najważniejsze zakończyła się naszym sukcesem. Kluczem do szczęścia był sobotni mecz z Francją. Wygraliśmy 3:0, a wszystko zagrało niemalże perfekcyjnie. Takiego klimatu i atmosfery na meczach naszej reprezentacji naprawdę już dawno nie było, ostatni raz chyba podczas pamiętnych mistrzostw świata w 2014 roku, kiedy najpierw ogrywaliśmy w Łodzi Rosję zapewniając sobie udział w półfinale i póżniej już w samym finale z Brazylią w Spodku. Coś rewelacyjnego!

Publiczność w Gdańsku była niesamowita. Końcówka drugiego seta wczorajszego meczu ze Słowenią to był prawdziwy sztos. Niosące się po hali „Polska biało-czerwoni!” wgniotło rywali w ziemię, Wilfredo Leon strzelił dwa asy, Michał Kubiak skończył niesamowitą kontrę, rywale wysłali dwie piłki w aut i można było świętować.

Po meczu w rolę wodzireja wcielił się Vital Heynen, który przemówił... po polsku i zarządził chóralne śpiewanie pieśni, która poniosła nasz zespół w drugim secie. Było sympatycznie i wesoło. I tak będzie aż do końca lipca przyszłego roku. Mamy spokój i czas, żeby perfekcyjnie przygotować się do imprezy czterolecia. A Vital potrafi to robić jak prawdziwy mistrz!

Pamiętaj przy okazji mistrzu, że teraz mamy mistrzostwa Europy. I czego byś tam nie wymyślił, to można mieć niemal stuprocentową pewność, że będzie dobrze.

Brawo drużyna! Brawo kibice! 

Jedziemy na igrzyska!


Pozdrowienia dla wszystkich!

Marek Magiera

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page