top of page
  • Zdjęcie autoraMarek Magiera

Ćwiartka Grześka

2023-05-22Za nami kolejne historyczne wydarzenie. Superfinał Ligi Mistrzów siatkarzy w Turynie. Historyczny, bo z udziałem dwóch polskich klubów - Zaksy Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębskiego Węgla.


Po zakończeniu meczu napisałem na Twitterze - gratulacje i szacun dla ZAKS-y, szacun dla Jastrzębskiego Węgla oraz brawa dla obu drużyn. Tutaj wypada jeszcze dopisać - szacunek i brawa dla polskich kibiców, którzy pojawili się w Turynie i stworzyli kapitalną atmosferę.

Wynik znamy. To było pięć pasjonujących setów - jak to ujął mój znajomy - uczta dla koneserów. Coś w tym jest.


Cały sezon był pasjonujący. I ten ligowy i ten pucharowy. Tradycyjnie przerwy praktycznie nie ma, bo już w tym tygodniu start sezonu reprezentacyjnego. Na razie towarzyskie potyczki. Panie w Radomiu zmierzą się dwukrotnie z Francją, panowie zagrają dwa razy z Niemcami. Najpierw w Spodku w czwartek, a później w piątek w Sosnowcu. W czwartek też kolejna edycja Alei Gwiazd Siatkówki - o tym też trzeba koniecznie pamiętać.


Nie ukrywam, że nie mogę się doczekać, bo dla mnie będzie to już 22 sezon z mikrofonem w ręku na meczach reprezentacji Polski. Grzesiek jest jeszcze lepszy, bo jemu stuknęła "ćwiartka". Kto by to pomyślał? Tyle lat i pierwszy raz zagramy na reprezentacji w Sosnowcu. Ha ha.


Do zobaczenia!

Marek Magiera

Comments


bottom of page